Zelenszkij szerint európai ügyekről beszéltek Orbánnal Buenos Airesben
Az ukrán elnök elmondásában nyíltan, köntörfalazás nélkül tárgyaltak a magyar kormányfővel.
Az ukrán elnök elmondásában nyíltan, köntörfalazás nélkül tárgyaltak a magyar kormányfővel.
A magyar kormányfő az argentin államfő beiktatásán találkozott össze az ukrán elnökkel.
Az ukrán elnök az argentin államfő beiktatásán találkozott össze a magyar kormányfővel, aki azt magyarázhatta neki, hogy miért nem támogatja Ukrajna EU-integrációját. Zelenszkij nem tűnt boldognak.
Politikai együttműködésre lépne a magyar kormányfő Javier Mileivel, az anarchokapitalista rockzenészből lett argentin elnökkel.
A Frankfurter Allgemeine Zeitung és a Politico is a jövő heti uniós csúcs előtti helyzetet elemzi. A német lap és a Guardian a kárpátaljai magyarság helyzetéről és az ukrán-magyar viszonyt megterhelő nyelvtörvényről, illetve annak megváltoztatásáról is ír. A Washington Post szerzője arról beszél, mi lehet a következménye az Ukrajna számára folyósított amerikai segély befagyasztásának. A Der Standard az osztrák belpolitika folyamatai tárgyalja, különös tekintettel a szélsőjobb lehetséges hatalomra kerülését. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az első teendő az, hogy jegelni kell Magyarország szavazati jogát, amíg az nem teljesíti a tagsággal járó kötelezettségeket, írja a lap szerzője.
A lengyel kormányfői poszt várományosa reményei szerint az unión belül megpróbálja majd tompítani a magyar miniszterelnök döntéseivel járó negatív következményeket.
Ha Orbán Viktor megvétózza az Ukrajnának szánt 50 milliárd eurót, az unió egy rövidebb időszakot lefedő, kisebb összeget különíthet el.
A magyar miniszterelnök egy szerb lapnak adott interjújában a migrációt a 150 éves török megszálláshoz hasonlította.
Orbán Viktor Magyarország miniszterelnökeként évek óta a tényleges súlyánál nagyobb szerepet tölt be Európában, írja Ulrich Ladurner szerkesztő-újságíró.
Szerzőnk szerint az ellenzéknek két fontos feladata is lenne 2024-ben, és a Révész Sándor korábbi publicisztikájára írt válaszcikkben el is mondja, mikre gondol.
A magyar vétónak drámai következményei lennének mindenki számára, mondja a Frankfurter Allgemeine Zeitungban az uniós ügyekért felelő ukrán miniszterelnök-helyettes. A Politico a francia elnök és a magyar miniszterelnök találkozójáról is beszél. A Guardianben Gordon Brown Donald Trump visszatérésnek lehetséges következményeit elemzi, és ugyanígy tesz a Financial Times is. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Orbán Viktor továbbra is folytatja játszmáját az EU-val, de más országok is bizonytalansági tényezőt jelentenek, írja a francia lap elemzése.
Az ablakból szép a táj, de nem könnyű annak, aki kimerészkedik.
Zsarolás vagy az európai populisták erősítését célzó kampány része Orbán Viktor nyíltan Ukrajna-ellenes fenekedése? Brüsszelben remélik, hogy csak alkudozik, pedig a kormányfő a pénznél is többet nyerhet a jövő júniusi európai parlamenti választáson.
Az Orbán-kormány és az EU közötti komoly feszültségekről ír a Guardian, a Reuters és a Der Standard. A luxemburgi külügyminiszter felteszi a kérdés: összeegyeztethetőek-e az EU és Orbán Viktor nézetei. Ukrajna támogatásának jövője a téma a Washington Post és a Bloomberg egy-egy cikkében. A hírügynökség egy másik írása Európa geopolitikai súlyát (a szerző szerint: súlytalanságát) elemzi. Alkalmas-e Benjamin Netanjahu országa vezetésére és a válság kezelésére, ezt a kérdést teszi föl a Guardian. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Megnéztük, érkezik-e miniszterelnöki reakció arra, hogy nem csak Budapesten, hanem az ország más részein is baj van a közlekedéssel a hó miatt. Egyelőre azt megtudtuk, hogy „Soha többet Gyurcsány-korszak”!
Levelet küldött a hazai zsidó szervezeteknek a miniszterelnök.
Hogy mikor, azt egyelőre nem tudni.